Boys Cross Country - Statistics

All Meets
  NAME LOCATION TIME
1. Clint Shellenberger (Sr), Newton Miami County Championships 18:00.40
2. Robert Ingle (Sr), Newton Covington Invite 18:00.90
3. Seth Coker (Fr), Newton Newton XC Invite 18:03.30
4. Aaron Cole (Sr), Twin Valley South Troy Twilight Invitational 18:20.60
5. Matthew Lee (So), Ansonia WOAC 18:26.00
6. Jacob Rice (Jr), Arcanum Blazer Invitational 18:34.00
7. Jonathon Landis (Jr), Tri-County North Valley View Invitational 18:34.40
8. Draven Stephens (Sr), Franklin Monroe Centerville SNL 18:35.00
9. Jaden Vorhis (So), Dixie Valley View Invitational 18:37.04
10. Aaron Crist (Sr), Franklin Monroe Eaton 18:42.00
11. Ashton Paul (Jr), Arcanum Bob Schul invitational 18:44.80
12. Ethan Murphy (Sr), National Trail Ed Leas Fall Classic 18:50.60
13. Andrew Thornhill (Sr), Ansonia WOAC 18:55.00
14. Matthew Barga (So), Ansonia WOAC 18:58.00
14. Kaden Wylie (Jr), Dixie Brookville Invitational 18:58.00
16. Kolin Frazee (So), Arcanum Bob Schul invitational 19:00.01
17. Case Roell (So), Preble Shawnee BROOKVILLE INVITATIONAL 19:01.00
18. Mason Todd (Fr), Arcanum Blazer Invitational 19:02.00
19. Cason Yount (Jr), Franklin Monroe Centerville SNL 19:06.00
20. Joshua Thompson (Fr), Newton Troy Twilight 19:18.00
21. Mitchell Schmitmeyer (Sr), Franklin Monroe Troy 19:20.00
22. Hayden Nicodemus (Fr), Bradford Southwest Districts Cedarville 19:21.80
23. Gabe Longenecker (So), Franklin Monroe Centerville SNL 19:26.00
24. Nate Good (Fr), Franklin Monroe Troy 19:27.00
25. Parker Patrick (Fr), Franklin Monroe Covington 19:28.00
26. Dylan Bauer (Fr), Newton WOAC Championship 19:29.00
27. Joel Hunt (Jr), National Trail Blazer Invitational 19:31.00
28. Jaden Deaton (Fr), Newton Miami County Championships 19:32.40
29. Ethan Sparks (Fr), Ansonia Troy 19:41.00
30. Carson Figel (So), Franklin Monroe Centerville SNL 19:43.00
31. Luke Brinksneader (Sr), Arcanum Blazer Invitational 19:46.00
32. Wyatt Ketring (Jr), Tri-Village Bob Schul 19:46.50
33. Austin Tackett (Sr), Preble Shawnee NATIONAL TRAIL INVITATIONAL 19:49.00
34. Ian Brown (Jr), Ansonia WOAC 19:54.00
35. Tyler Pfahler (Sr), Arcanum Troy Twilight invitational 20:05.00
36. Luke Miller (Fr), Dixie Bob Schul Invitational 20:06.40
37. Daniel Hartzell (Fr), Mississinawa Valley Districts 20:07.10
38. Liam Woods (Fr), Newton Troy Twilight 20:11.00
39. Caleb Gilland (Jr), National Trail Blazer Invitational 20:15.00
40. Dan Albright (Sr), Arcanum Bob Schul invitational 20:32.90
41. Sam Haney (Fr), Franklin Monroe Covington 20:33.00
42. Alex MacKellar (Fr), Tri-County North Preble-Shawnee 20:34.80
43. Hunter Biddlestone (Sr), Bradford Southwest Districts Cedarville 20:35.60
44. Regan Miller (Sr), Dixie Bob Schul Invitational 20:49.80
45. Thomas Scheile (So), Preble Shawnee NATIONAL TRAIL INVITATIONAL 20:50.00
46. Hudson Fasnacht (Fr), Franklin Monroe Covington 20:54.00
47. Zane Osborne (Jr), Tri-Village Newton 21:00.50
48. Aaron Shellabarger (Jr), Tri-County North Valley View Invitational 21:02.70
49. Conner Neitzelt (So), Franklin Monroe Centerville SNL 21:06.00
50. Cole Mccready (Sr), Arcanum Blazer Invitational 21:10.00
51. Joseph Woodward-Roeth (Fr), Newton Miami County Championships 21:13.40
52. Owen Beachler (So), Bradford Southwest Districts Cedarville 21:13.70
53. Gage Wackler (So), Franklin Monroe Troy 21:14.00
54. Dalton Reck (Jr), Bradford Miami County Championship 21:15.80
55. Taylor Bradley (So), Preble Shawnee PREBLE SHAWNEE INVITATIONAL 21:17.00
56. Hunter Pahl (Sr), Tri-County North Valley View Invitational 21:21.50
57. Josh Murphy (Jr), Tri-Village Covington 21:52.70
58. Brennen Fellers (Jr), Tri-Village National Trail 22:01.10
59. Elliott Voge (So), Twin Valley South WOAC Championships 22:08.30
60. Blake Addis (Jr), Franklin Monroe Centerville SNL 22:14.00
61. Darryn Shellabarger (Sr), Tri-County North Valley View Invitational 22:23.50
62. Hunter Mills (Sr), Franklin Monroe Eaton 22:36.00
63. Judah Ben Winchester (Jr), Mississinawa Valley Lynn Indiana 22:56.17
64. Matthew DeHart (Fr), Twin Valley South Bob Schul Invitational 23:01.60
65. Parker McGraph (Fr), Tri-County North Valley View Invitational 23:12.68
66. Andrew Carrell (Jr), National Trail Bob Schul Invitational 23:15.70
67. Brooklyn Merriman (Fr), Arcanum Blazer Invitational 23:19.00
67. Trey Wilson (Fr), Franklin Monroe Troy 23:19.00
69. Dustin Simon (Sr), Dixie Bob Schul Invitational 23:43.60
70. Gavin Tucker (Jr), Franklin Monroe Bob Schul 23:57.00
71. Lane Eikenberry (Sr), Franklin Monroe Centerville SNL 23:58.00
72. Reese Horn (Jr), Tri-County North Valley View Invitational 24:29.50
73. Jaden Wolf (Fr), Franklin Monroe Bob Schul 24:40.00
74. Aden MConachie (Fr), Tri-Village National Trail 25:27.80
75. Stephen Stewart (Fr), Bradford Miami County Championship 25:33.80
76. Daniel Watern (So), Tri-Village Newton 25:42.00
77. Austin Obringer (Jr), Ansonia Troy 25:45.00
78. Tyler Shellabarger (Fr), Tri-County North Valley View Invitational 25:46.30
79. Scott Ritchie (Jr), Ansonia Troy 25:47.00
80. Ethan Brueggemann (Fr), Tri-County North Treaty Invitational 26:11.10
81. Ryan Stephan (Sr), Tri-Village Covington 26:46.30
82. Jayden Luedeke (Sr), Newton WOAC Championship 26:48.10
83. Ethan Brogan (So), Bradford Treaty City Invitational 27:25.00
84. Princeton Bess (So), Newton WOAC Championship 28:52.70
85. William Arnett (Fr), Arcanum Patriot Invitational 29:52.60
86. Logan Daugherty (Jr), Bradford Spencerville Bearcat Invitational 30:29.00
87. Ben Hartzell (Jr), Mississinawa Valley Districts 30:35.50
88. Kamran Stucky (Sr), Tri-Village National Trail 30:36.30
89. Josh Varvel (Jr), Mississinawa Valley Districts 37:27.40
90. Nate Grubb (So), Preble Shawnee PATRIOT INVITATIONAL 40:52.20